s.r.o

             
 

Panter sněhová fréza

 

Jde o kompletní sněhovou frézu, včetně pohonné jednotky s koly. Šířka záběru frézy je 70 cm, 4taktní motor má výkon 6,5 HP, tlakové mazání a olejový filtr. Šnek rozrušuje sníh a nahrnuje ho k otočné lopatce, která je výměnná a lze volit dvě rychlosti jejího otáčení, které je ale vždy vyšší, než rychlost otáčení šněku. Tvar a rychlost lopatky lze volit podle druhu odklízeného sněhu. Lopatka vyhazuje sníh do otočného komína. Komínem lze otáčet klikou z místa obsluhy

 
   
Motor 4-takt Briggs Stratton,typ Intec Pro 65, tlakové mazání
Výkon motoru 6,5 HP
Šířka záběru 70 cm
Obsah motoru 190 cm3
Pojezd ano, 2 rychlosti
     
     
             
             
 

Panter sněhová radlice

 

Užitečným pomocníkem pro zimní údržbu chodníku a cest je shrnovací radlice. Radlice má tři polohy nastavení (1 poloha - kolmá radlice a dvě polohy pro naklonění vpravo a vlevo). Polohu lze nastavovat z místa obsluhy, bez nutnosti stroj zastavovat a obcházet. Radlice je vhodná pro každodenní úklid čerstvého sněhu kolem rodinných domků a menších provozoven.

   

 

       
   
Max. šířka záběru 85 cm
Nastavení sklonu radlice ano, 3 polohy
Pojezd ano, 2 rychlosti
     
     
             
             
 

Panter Drtič
 

Drtič větví je určen pro drcení větví do průměru 5 cm a kůry. Jednotlivé nerozvětvené větve si drtič podává sám. Drtí i rozvětvené větve, zde je potřeba občas větve posunout ručně. Náš drtič má průměr vstupního hrdla 25 cm, proto lze drtit i větve s různými hrboly a nerovnostmi. Výhodou drtiče je to, že ho můžete používat například v lese a jiných místech, kde není k dispozici elektrická energie. Velikost štěpků je cca 1 cm, v případě, že chcete menší štěpky, můžete je nasypat do drtiče a ten Vám je během několika málo sekund jemně podrtí. Uvedená cena je za drtící nástavec bez frézy s motorem.

     
     
             
             
 

Panter sekačka

 

Výkon za 8 hodin do 3 000 m2
Max. šířka záběru 69 cm
Výška strniště 4 cm
Pojezd ano, 2 rychlosti

 

Sekačka je základní provedení stavebnice Panter. Sekací nástavec RZS 70 má plechový žací talíř se třemi noži.

Na spodní straně talíře je otočný ocelový podběh s kuličkovým ložiskem. Nad talířem je speciální rozmetadlo. Sekací nástavec má robustní trubkový rám, na němž je plátěný kryt, který chrání obsluhu. Rozmetadlo i kryt omezuje namotávání velmi vysoké trávy do sekačky. Talíř je mírně skloněn vpřed, což má příznivý vliv na kvalitu strniště, a spolu s ostatními částmi sekačky brání několikanásobnému seknutí do jednotlivých stébel trávy, k čemuž u některých bubnových sekaček dochází. Talíř je při zastavení motoru zastavován brzdou.

     
     
             
             
 
Panter obracečka sena

Max. šířka záběru 700 mm
Pojezd ano, 2 rychlosti

 

 

Jednořádkový obraceč píce slouží k obracení a shrnování sena. Konstrukci tvoří trubkový rám. Pro převod otáček je použita planetová převodovka a jeden klínový řemen. Výkon těchto obracečů je srovnatelný s pracovním výkonem asi čtyř lidí. Pro snadné vedení má obraceč pojezdové kolo. Jinak je prakticky stejný jako typ OP-111 pro RZS.

     
     
             
             
 

Panter mulčovačMax. šířka záběru 70 cm
Otáčky 1750 ot./min
Pojezd ano, 2 rychlosti

 

Mulčovač slouží k posekání a rozdrcení nízké a středně vysoké trávy, která se ponechává na místě a pomáhá udržovat vlhkost nového porostu. V poslední době jsou mulčovače velmi módní, lidé si od nich slibují především to, že nebudou muset posečenou trávu hrabat. Je to pouze částečná pravda. Pokud bude veškerá tráva, jež na pozemku naroste, mulčována, dojde v krátké době k zamokření a zakyselení pozemku. Doporučujeme střídat sekání trávy s mulčováním. První trávu - seno doporučujeme posekat a shrabat, druhou trávu – otavu můžeme mulčovat a ponechat na pozemku. Přes zimu se zmulčovaná tráva spolehlivě rozloží. Proto je také náš Panter stavebnicový, a sekačka i mulčovač jsou řešeny jako nástavce jednoho systému - toto řešení je výrazně levnější než nákup samostatného mulčovače a samostatné sekačky.

     
     
             
             
 

Panter vozík

   
nosnost [kg]
100
 
vyklápěcí